Próby zbadania gardła poprzez maksymalne wyciągnięcie języka

Czy jedyną metodą głębokiej penetracji gardła jest stosowanie lusterka po uprzednim maksymalnym wyciągnięciu języka. Próby takiego badania kończył się u mnie fiaskiem, gdyż każdorazowo doprowadzały do odruchu wymiotnego. Co trzeba zrobić, aby uzyskać pożądany efekt.

Po pierwsze do takiego badania trzeba być na czczo. Po drugie trzeba nastawić się do takiego badania psychicznie . Uspokoić się,rozluźnić i już. Po trzecie laryngolog powinien w razie potrzeby wykonać znieczulenie gardła i krtani odpowiednim aerozolem znieczulającym błony śluzowe dróg oddechowych. Po czwarte w razie konieczności należy wykonać takie badanie w uśpieniu,