Promieniujący ból w klatce piersiowej po wypiciu herbaty

Dwa dni temu dostalam bolu brzucha 'w dolku' miedzy piersiami. Bol lekko promieniuje w prawa strone i do tylu. Wczoraj i dzisiaj bol znowu wystapil, po zjedzeniu lub wypiciu herbaty. Czym to moze byc spowodowane?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Prawdopodobnie jest to objaw zapalenia śluzówki żołądka. Warto wykonać także EKG by wykluczyć przyczyny sercowe.