Prośba o analizę TK zatok 44-letniej kobiety

Prośba o interpretacje tk zatok. ola 44 lata. Wnioski zmiany zapalne zatok obocznych nosa najbardziej nasilone w obrębie lewej zatoki szczękowej. Kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne obustronnie.

Aleksander Ropielewski

Zapalenie zatok spowodowane lub w którego efekcie doszło do niedrożności kompleksów ujściowo-przewodowych co powoduje niemożność oczyszczania się zatok i jest wskazaniem do operacji ponieważ w innym wypadku zapalenie zatok będzie przewlekłe.