Prośba o komentarz do wyników USG i poziomu hormonów a konieczność biopsji

Witam. Proszę o komentarz do wyników USG i poziomu hormonów. TSH - 0,052, FT3 - 3,62, FT4 - 1,27 Tarczyca normoechogeniczna, mnogie zmiany normo i miernie hipoecho - po lewej do 28 mm, w cieśni do 35x17x30mm. Płat lewy 14x26x50mm płat prawy 16x28x64mm Okoliczne węzły niepowiększone. Mam zleconą biopsję. Czy jest ona konieczna przy takich wynikach? Nie mam żadnych duszności ani drżenia rąk. Nie mam problemów z przełykaniem ani innych typowych objawów choroby tarczycy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji biopsję wykonuje się dla bezpieczeństwa, aby przede wszystkim wykluczyć nowotworowy charakter zmian zaobserwowanych w USG.