Prośba o odczyt USG jamy brzusznej u 41-latki
prosze o odczyt usg jamy brzusznej, pogrubiała sciana w okolicy wpustu ok5mm,z cechami refluksu,niewielki obszar hyerechogenny ok.5mm w obrebie wpustu,moze przemawiac za niewielkim uchyłkiem,watroba niepowiekszona,drogi zółciowe wewnątrz watrobowe,układ zyły wrotnej nieposzerzone,pechezyk zółciowy skrecony w osi długiej z przegroda,bez złogów,trzustka jednorodna niepowiekszona,aortr nie powiekszona,sledziona jednorodna,niepowiekszona,nerki o prawidłowym zróznicowaniu,bez zastoju i złogów.prawidl

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Test na ciężar właściwy moczu
Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.
Witam. Zmiany opisywane w obrębie żółądka tj. pogrubienie ściany i niewielki hiperechogeniczny obszar nie są jednoznaczne i wymagają pogłębienia diagnostyki - wskazane jest wykonanie gastroskopii.