Prośba o opinię na temat rezonansu kręgosłupa przy okropnych bólach w okolicy szyi
proszę o wydanie opinii na temat moich badań rezonansu: ma 34 lata-mam okropne bóle w okolicy szyi przechodzi ten ból na ręce nogi słabną mięśnie rąk i czasem nóg wynik badania: spłycona lordoza szyjna drobne uwypuklenia krążków mk c5-c6, c6-c7 z dyskretnym modelowaniem worka oponowego, trzony kręgów szyjnych prawidłowej wysokości o prawidłowym sygnale, otwory mk oraz kanał kostny niezwężone, rdzeń kręgowy w szyjnym odcinku kręgosłupa o prawidłowym sygnale,pogranicze czaszkowo-szyjne prawidłowe

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.