Prośba o pomoc w zrozumieniu gastroskopii u 40-latka

Witam serdecznie, Proszę o pomoc w zrozumieniu opisu gastroskopii : OPIS: Przełyk bez zmian Linia Z o równych granicach na około 39 cm od siekaczy. Przepuklina wslizgowa r.p.p Jeziorko obfite, szare. w atrium przekrwienie i nadżerki. Odźwiernik,opuszka i czesc zstepujaca bez zmian. test h.pylori ujemny. dng Rrfluks zołądkowo-przełykowy k21.9 niezyt cz. antralnej zołądka k29.6 pozdrawiam, Robert

Przepuklina wślizgowa to stan kiedy część żołądka może przesuwać się przez przeponę do klatki piersiowej. Najczęściej takie przepukliny są nieduże i nie wymagają specjalnych interwencji. Leczy się objawowo lekami zmniejszającymi wytwarzanie kwasu w żołądku. Nadżerki to coś w rodzaju obtarcia śluzówki żołądka K21 i K29 to symbole chorób z międzynarodowej klasyfikacji ICD-10. Nieżyt części antralnej to stan zapalny części wpustowej żołądka. Reflux żołądkowo-przełykowy to cofanie się kwaśnej treści z żołądka do przełyku.