Prośba o przetłumaczenie wyniku gastroskopii

Witam. Zrobiłam badania gastroskopii badanie jelit lecz nie pisze po polsku czy mogłabym poprosić o tłumaczenie? 1.Mucosa duodeni fere normalis. 2.Duodenitis chronica minima. Hyperplasia reactive glandularum Brunneri focalis. 3.Gastritis chronica superficalis minoris gradus partis plyroricae H.pylori(-) 4.Gastritis chronica minima cardiae H.pylori(-) A co oznacza że w podścielisku obecna duża grudka chłonna z centrum odczynowym. Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam! Wynik wskazuje na 4 miejsca pobrania wycinków i w wynikach stwierdza się jedynie minimalne przewlekłe zapalenie żołądka bez obecności bakterii Helicobacter pylori. Grudka chłonna to takie skupisko komórek odpornościowych, która najprawdopodobniej w Pani przypadku ma charakter odczynowy ze względu na proces zapalny żołądka. Proszę jednak o kontakt z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam