Proszę jakieś ćwiczenia na odchudzanie?

Hej=) mam 12 lat ważę 61 kg i mam 159cm wzrostu! Od czwartku wieczoru zaczęłam stosować dietę DUKAN ale okazało się że dzieci nie mogą jej stosować=( ja do piątku na niej schudłam 3 kg! a dziś rano przytyłam kg (ważyłam 63kg a teraz ważę 61) muszę schudnąć …  Acha i proszę o jakieś sprawdzone przepisy na odchudzanie
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuj na nadwagę, jednak nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających. Jest inny sposób na utratę masy ciała zdrowo i bez wyrzeczeń, a przede wszystkim trwale. Wystarczy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i zacząć regularnie uprawiać sport.
Zacznij stosować się do poniższych zaleceń:
1. Jedz 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny
2. Posiłki powinny być małe objętościowo i spożywane powoli
3. Codziennie spożywaj
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)
4. Unikaj pieczywa białego- zastąp je pełnoziarnistym
5. Pij herbatę i kawę bez cukru
6. Unikaj, tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, gazowanych napoji, słodyczy, chipsów, tłustych przekąsek, ciastek i gotowych dań.
7. Pij, co najmniej 1,5 l niegazowanej, niesmakowej wody dziennie
8. Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, wybieraj zdrowe. Więcej znajdziesz o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
9. Ćwicz przynajmniej 30 minut dziennie
Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Musisz wiedzieć, że utrata masy ciała to proces długotrwały, jednak jeśli masz silną motywację i sprecyzowany cel z pewnością uda Ci się go osiągnąć. Dodatkowo niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać.

Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej. Ćwicz 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.

Pozdrawiam.