Proszę o interpretację morfologii 14-miesiecznej córki

Jest ruchliwym i radosnym dzieckiem, apetyt teź jej dopisuje, nie ma żadnych oznak anemii, jednak dostaje żelazo, bo ma niedobór i 0,5 furaginum. Ale ostatnia morfologia mnie niepokoi. Czym to może być spowodowane? Hct - 33, rbc - 5,31, hgb - 10,5, mcv - 62, mch - 19,8, neut - 0,78, neut - 11,1%, lymph - 74,9%, mono - 10,2%, reszta mieści się w normie. Proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Witam!

Stężenie hemoglobiny mieści się w normie dla wieku, zatem nie rozpoznajemy niedokrwistości. Jednak średnia objętość krwinki czerwonej (MCV) oraz średnia zawartość hemoglobiny w kwince (MCH) są znacznie obniżone, co wynikać może ze wspomnainego niedoboru żelaza. Wskazana wizyta u lekarza w celu weryfikacji efektywności leczenia.

Ponadto obniżony jest odsetek neutrofilów, a podwyższone odsetki limfocytów i monocytów. Jednak szczególnie niepokojące jest stężenie neutrofilów wyrażone w liczbach bezwzględnych - znacznie obniżone. Konieczna jest wizyta u lekarza w celu poszukiwania przyczyny.

Pozdrawiam