Proszę o interpretację opisu MR głowy
Witam, taki jest mój wynik badania MR glowy: W strukturach głębokich obu półkuli mózgowych ogniska 2-4 mm o charakterze naczyniopochodnym. Reszta jest dobre. Czy mam się martwić? Objawy: codzienne bóle głowy, czas mi swiatlowstret, codziennie temperatura 37,4 - 38 stopni (Od około 3 miesiecy), czasami bóle w klatce piersiowej (jakby ktoś klad na nią kamień).

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Szanowna Pani, ogniska naczyniopochodne oznaczają zmiany powstałe w wyniku miejscowego niedokrwienia tkanki. Myślę że nie ma to związku z Pani objawami. Pozdrawiam