Proszę o interpretację USG szyi
Od około 18 lat mam guza nadobojczykiem, bolący i powiększający się. 10 lat temu miałam bijopsje i tomografia komputerowa, niestety badania nic nie wykazały, dostałam termin na operację ale tak bardzo się bałam że nie poszłam na tą operacje, ciężko mi z tym normalnie funkcjonować... Wczoraj moja Pani doktor zaleciła Usg szyi: Wynik badań: U podstawy szyi po stronie prawej w miejscu zgrubienia widoczne jest lite, niejednorodne owalne ognisko dobrze odgraniczone od od otoczenia o wymiarach 46x28x34mm o obniżonej echogenicznosci z cechami przepływu wewnątrz zmiany. Proszę o opisanie co to jest, czy to coś złego i co dalej z tym zrobić. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Szanowna Pani, na podstawie samego USG nie jestem w stanie określić co to jest za guz. Proszę raz jeszcze zastanowić się nad operacją. Serdecznie pozdrawiam