Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyników badania krwi
Witam, Czy mogę prosić o interpretację wyników?mam 28 lat, w 11.2017 urodziłam dziecko i od tego czasu jakby mam gorsze wyniki badań krwi. Od czerwca miałam robione około 3 badania krwi i za każdym razem limfocytow jest za dużo. Nie przechodziła żadnych infekcji, jedynie raz katar 3 dni ale badanie krwi robione po miesiącu. Leukocyty 6.87 tys/ ul norma 4-10 Erytrocyty 4.96 mln/ul norma 3.93-5.22 Hemoglobina 14,8 g/dl norma 11.2-15.7 Hematokryt 43% norma 34-45 MCV 86.7 fl norma 79-95 MCH 29.8 pg, norma 26-32 MCHC 34,4 g/dl, norma 32.2-35.5 Płytki krwi 231 tys/ul, norma 150-400 RDW-SD 39.1 fl, norma 36.4-46.3 RDW-CV 12, 4%,norma 11.7-14.4 PDW 12.4 fl, norma 9.8-16.2 MPV 10. 50 fl, norma 9.4-12.5 PLCR 30.1% norma 19.1-46. 6 PcT 0.2% norma 0.2-0.4 Neutrofile 3 tys/ul, norma 2-7 Limfocyty 3.2 tys/ul, norma 1-3.!!! Monocyty 0.5,tys/ul norma 0.2 - 1 Eozynofile 0.18 ty/ul, norma 0.02-0.50 Bazofile 0.04 tys/ul, norma 0.0-0.1 Neutrofile 43.8 %, norma 40-80 Limfocyty 46.3%, norma 20-40!!! Monocyty 7%,norma 2-10 Eozynofile 3%,norma 1-6 Bazofile 1%, norma 0.0-2 Rozmaz metoda Shilinga Gran. Segmentowane 41%,norma 40-70 Gran. Kwasochlonne 2%,norma 1-4 Gran. Zasadochlonne 1%,norma 0-1 Limfocyty 51%,norma 20-45!!!! Monocyty 5%,norma 3-8 Czy mam się czym martwić? Miewam często bóle głowy, Mam problem z przytyciem po ciąży, przy wzroście 170 ważę 49-50 kg. Miałam usg brzucha, tomografia nic nie wykazaly. Internista twierdzi że te wyniki to infekcje ale ja ich Wogole nie przechodzę więc już nie wiem co to może być. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Badania krwi - stężenie białka całkowitego
Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.
Szanowna Pani, wyniki nie budzą niepokoju. Przychylam się do opinii internisty, że mogła Pani przejść infekcję. Pozdrawiam