Proszę o wyjaśnienie opisu badania RTG klatki piersiowej
Witam, Rtg klatki piersiowej ;rysunek podscieliskowy pluc wzmozony, serce powiekszone, poza tym Rtg w normie, mialam robione echo serca i bylo w normie, dlaczego tu jest powiekszone i co oznacza ten rysunek podscieliskowy pluc wzmozony, dodam ze choruje na astma oskrzelowa, z gory dziekuje za odpowiedz

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?
Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.
Witam.Referencyjnym badaniem co do wielkości serca jest badanie echokardiograficzne,zatem jeśli w nim wymiary były prawidłowe to jest O.K.Wzmozony rysunek podścieliskowy może świadczyć o różnych zmianach np. zwłóknieniu,przewlekłym zastoju w krążeniu małym itp.W Pani przypadku pewnie wiąże się z przewlekłą chorobą osrzeli("astma",ale może też być to POCHP).