Przebieg choroby po zarażeniu listeriozą

Witam, gdzieś przeczytałam, że na serze pleśniowym mogą rozwijać się bakterie powodujące Listerioze (nie do końca jestem pewna, czy zjadłam świeży ser plesniowy-niebieski)Na stronie abcZ...przeczytałam "U osób fizycznie zdrowych choroba ma lekki przebieg" chwile pózniej-"Szacuje się, że około 30-60% osób zarażonych listeriozą, umiera" Gdzieś indziej przeczytałam że może być bezobjawowa - co to znaczy? czy np. człowiek zaraza się listerią i organizm sobie z nią sam radzi?Proszę o odpowiedz.Pozd!

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może tak być że organizm sam się wyleczy. A jakie są objawy u pani? Proponuję udać się do lekarza rodzinnego