Przedwczesne dojrzewanie płciowe u 5,5-latki

Moja córka ma stwierdzone przedwczesne dojrzewanie płciowe. W wieku 5,5 roku rozpoczęła leczenie dipherelina co 28 dni w formie zastrzyku. Obecnie córka ma prawie 8 lat - skończy w grudniu. Mimo przyjmowania leku i stałej kontroli u endokrynologa dzisiaj zauważyłam u niej początki owlosienia lonowego - jasne włoski, ale znacznie dłuższe. Przetluszczaja się jej włosy a wiek kostny wyszedł na 10 lat. Czy leczenie jest właściwe skoro pojawiają się oznaki dojrzewania? Córka ma przyjmować zastrzyki

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. po badaniu będzie mozna cos więcej powiedzieć.