Przejście zaburzeń wieku dojrzewania w dorosłe życie

Czy zaburzenia wieku dojrzewania przechodzą w życie dorosle? Czy jeśli terapia farmakologiczna została przerwana w połowie leczenia wbrew zaleceniom lekarza, zaburzenia będą doskwierały chorej osobie w dorosłym życiu? Czy taka osoba powinna wznowić leczenie?

Istnieją różne zaburzenia psychiczne - jedne mają charakter epizodyczny, inne nawracają w różnych okresach życia.
Ważny jest aktualny stan pacjenta i z niego wynikają wskazania do podjęcia, lub nie, leczenia.