Przepuklina kręgosłupa - czy czeka mnie operacja?
Jestem 40 letnią kobietą, krawcową z zawodu i wykonuję swój zawód ponad 20 lat. Ostatnio ból barków i drętwienie rąk nie pozwoliło mi pracować. Wynik TK jest taki: w poziomie c5/c6 widoczna jest szeroko podstawna przepuklina centralno-tylna, która łącznie ze zwapnieniami w pierścieniu włóknistym wypukla się w obręb kanału kręgowego, znosząc przestrzeń płynową przedrdzeniową z modelowaniem rdzenia i zmniejszeniem kanału kręgowego do 8 mm. W poziomie c6/c7 widoczna wypyklina centralno tylna, która zmniejsza rezerwę objętościową przestrzeni płynowej przedrdzeniowej. W poziomie c7/Th1 widoczna jest ogniskowa przepuklina centralno -tylna, jednakże dokładna ocena kanału kręgowego niemożliwa ze względu na artefakty z barków. Długo teraz muszę czekać na kolejną wizytę u neurologa. Martwię się czy będę mogła nadal pracować i wykonywać swój zawód. Czy konieczna będzie operacja, a jeśli tak, to czy można wrócić po operacji do pracy i normalnie funkcjonować? Z poważaniem. Kasia.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Zmiany w badaniu obrazowym kręgosłupa są znaczne. O wskazaniach do operacji i rokowaniu należy rozmawiać ze specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, gdyż odpowiedź wymaga to nie tylko interpretacji badania dodatkowego, ale przede wszystkim zestawienia go z badaniem lekarskim.