Przepuklina przełykowa a aktywność fizyczna

Witam,choruję na przepuklinę przełyku i refluks,zarazem mam b mało ruchu i dużo stresu,postanowiłam się rozruszać i po dłuższej przerwie od sportu poszłam na zajęcia zumby.Na samych zajęciach było wszystko OK,choć w pewnym momencie poczułam się dziwnie jakby słabo ale to szybko przeszło. Podczas zajęć piłam wodę.Ok 1,5 godz przed trochę jadłam.Po zajęciach ok pół godz dostałam mdłości z odruchami wymiotnymi i od wczoraj czuję się gorzej.Dlaczego? Czy zumba jest dla mnie przeciwwskazana?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do gastroenterologa celem określenia odpowiednich ćwiczeń.

Aleksander Ropielewski

Najwidoczniej tak. Powinna Pani unikać wysiłków zwiększających ciśnienie w jamie brzusznej. Ponadto uprawiać wysiłek w ok 2h odstępie czasowym od ostatniego posiłku. Sugeruję np. nordic walking lub kolarstwo.