Przerwa siedmiodniowa - czy doszło do zapłodnienia?

W trakcie siedmiodniowej przerwy współżyłam z partnerem. W ciągu ostatniego dnia doszło również do stosunku. W tym dniu zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, nie pękła, jak i również nie doszło do wytrysku we mnie. Niestety na prezerwatywie mógł znajdować się preejakulat. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Dodam, że w poniedziałek, czyli po siedmiodniowej przerwie rozpoczęłam blister tabletek.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli zażywa Pani tabletki zgodnie z zasadami, czyli codziennie o stałej porze, nie było żadnych dodatkowych czynników osłabiających działanie tabletek i zachowuje Pani siedmiodniową przerwę, to ochrona powinna być pełna i nie powinno dojść do zapłodnienia.

Pozdrawiam!