Przesunięcie wkładki wewnątrzmacicznej
Witam. Od grudnia mam założoną wkładkę UT380. Wczoraj byłam na kontroli, bo od zakończenia miesiączki (13.04) pojawia się plamienie i ból brzucha. USG pokazało, że wkładka przesunęła się o 4mm w stronę szyjki. Pani Dr zaproponowała pozostawienie jej w takim stanie lub poprawienie położenia przy najbliższej miesiączce. Chciałbym zasięgnąć dodatkowej opinii, czy taka wkładka wciąż spełnia swoją funkcję, czy też decydować się na poprawienie jej położenia (jakie jest ryzyko komplikacji)?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Sugeruję jednak poprawić jej ułożenie w celu zachowania komfortu życia. W obecnej sytuacji zwiększa się ryzyko infekcji oraz plamień.