Przetrwałe zęby mleczne u 23-letniej osoby

Mam 22 lata i 3 przetrwałe zęby mleczne. Potwierdzony jest brak zalążków zębów stałych. Wszystkie zęby były leczone. Jakiś czas temu jeden z nich zaczą mnie pobolewać. Dentysta stwierdził, że pewnie wyruszył się kawałek plomby, jednak Pani stwierdziła, że nie będzie leczyć tego zęba bo i tak jest do wyrwania i trzeba będzie wstawić implant lub most. Dodam, że zęby się nie chwieja i na chwilę obecną żaden mnie nie boli. Czy dentysta może odmówić ich leczenia, a może szukać innego dentysty?

Witam. Tak naprawdę to decyzja należy do Pani. Zęby mleczne, przy braku zębów stałych, potrafią pozostawać w jamie ustnej wiele lat. Najczęściej jednak wypadają po 30 roku życia. Jeżeli zęby się nie ruszają, a Pani nie chce na razie wstawiać na ich miejsce mostu czy implantu, może Pani oczekiwać od stomatologa, że będzie starał się je wyleczyć i utrzymać jak najdłużej.
Pozdrawiam Urszula Jarosz