Przewlekła niewydolność nerek u partnera

witam, mój partner cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. ostatnio stan jego zdrowia się pogorszył. nerki jak powiedział lekarz wyglądają jak sito. stężenie mocznika we krwi wzrasta tak jak i ilość toksyn. lekarz powiedział ze nic nie da się juz zrobić. czy jest jakaś możliwość leczenia, dieta która mogła by mu pomóc?

Oznaczanie poziomu mocznika w niewydolności nerek ma znaczenie drugoplanowe .
Podstawowym parametrem oceniającym funkcję nerek jest eGFR ( który oznacza wielkość przesączania kłębuszkowego) . Jeżeli eGFR ulegnie obniżeniu poniżej 20 ml/min należy zacząć myśleć o dializach , jeżeli spadnie poniżej 8 ml /min - bezwzględnie je rozpocząć . Docelową formą terapii jest przeszczep nerki który przy odrobinie szczęścia może zapewnić życie w doskonałym komforcie przez wiele lat. Dziś pacjenci z niewydolnością na dializach i po przeszczepie nerki żyją kilkadziesiąt lat w dobrym komforcie . Reasumują pilnie do nefrologa . Rokowanie świetne . Pozdrawiam