Przewody mleczne nieposzerzone, zrysy powięzi mięśni piersiowych gładkie
Proszę o interpretację opisu USG piersi i radę. "W obu piersiach zmiany o mieszanej echogeniczności - guzki dysplastyczne?- o wym. 14x7mm, 9x3mm. Przewody mleczne nieposzerzone. Zarysy powięzi mięśni piersiowych gładkie. W dołach pachowych pojedyncze węzły chłonne z tłuszczową wnęką." Zrobiłam to badanie przed zajściem w ciążę. Teraz lekarz z powodu wcześniejszego poronienia zalecił mi luteinę. W ulotce jako przeciwwskazanie podane są nowotwory piersi. Nie wiem, czy przyjmować luteinę? 33 lata

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku guzki dysplastyczne nie oznaczają jeszcze raka. Zanim zajdzie Pani w ciążę warto byłoby jednak wyjaśnić ten problem i na przykład usunąć guzki lub przynajmniej zrobić biopsję. A propos luteiny, nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do jej przyjmowania. Warto jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym o tym czy zażywanie leku jest bezwzględnie wskazane.