Przodozgryz i metody leczenia

Witam. Mam lekki przodozgryz, który nie robi mi wiele złego w obrębie twarzy, ale chciał bym się go pozbyć. Byłam u dwóch ortodontów i każdy uważa że najlepsze na przodozgryz będzie leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Ja jednak nie chcę poddać się operacji. Nie mam również zębów 6, i ząb trójka nie chce wyjść bo ma za mało miejsca. Czy warto szukać jakiegoś lepszego ortodonty, który będzie wstanie pomóc mi z problemem przodozgryzu? Czy przodozgryz da się wyleczyć samym aparatem ? Przerost żuchwy to 8 mm. Sama nie wiem już co mam o tym myśleć. Szukałam informacji w internecie o ortodontach, którzy są w stanie wyleczyć przodozgryz aparatem, ale nie bardzo wiem czy moja wada też by się do tego kwalifikowała. Czy powinnam posłuchać ortodontów i poddać się operacji czy może jest jakiś inny sposób? Z góry dziekuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Jednoznacznie mógłbym to stwierdzić po przeprowadzeniu badania i ocenie pantomogramu. Lepszy efekt uzyskany zostanie po połączeniu leczenia operacyjnego z ortodontycznym.