Przyczyny bólu w okolicy serca

Chciałam zapytać o możliwe przyczyny bólu w okolicy serca. jakiś czas temu wylądowałam na pogotowiu przez ból w okolicy serca, który promieniował również w kierunku pachy. Nie pozwalał mi on na głębokie oddychanie i ruszanie się. usg i badania krwi nie wykazały nic poza niedużym niedoborem potasu, który teraz uzupełniam. Niestety co jakiś czas odczuwam to miejsce, które nie tyle boli co daje o sobie znać i czasami ukłucia. Czy powinnam skontaktować się z kardiologiem? Jakie mogą być przyczyny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zarówno patologii w obrębie układu sercowo-naczyniowego jak też innych schorzeń, np. nerwobóli, nieprawidłowości w obrębie układu pokarmowego, itd. Jeśli dolegliwości będą się powtarzać, sugeruję wizytę u lekarza POZ.