Przyczyny ciągłego napięcia i panika

Witam,proszę mi powiedzieć gdzie szukać przyczyny ciągłego napięcia, mam wrażenie jakbym wypiła z 5 kaw - dosłownie. Takie głupie uczucie jakby telepania w srodku. Serce wali bardzo szybko. Wpadam w panikę juz czasem z tego powodu. Ostatnio miałam z tym spokój i nagle znowu. Zaczynam się bać wtedy... jakie choroby mogą powodować takie coś? Kawy nie pije wogole... gdzie udać się do lekarza? Ciężko to znoszę... nie mogę zasnąć i mecze się okropnie. Pozdrawiam :(

Witam. Nie zaszkodzi zgłosić się do internisty, żeby sprawdzić, czy to na pewno nie ma podłoża somatycznego. Jednak Pani opis jest bardzo sugestywny i wskazuje na zaburzenia lękowe z napadami lęku. Jeżeli tak jest, to jedyną znaną mi drogą do wyjścia z tego jest profesjonalne leczenie prowadzone równolegle przez psychiatrę i psychoterapeutę. Psychiatra pomoże na początek załagodzić objawy - bo Pani bardzo cierpi. A jeżeli zaangażuje się Pani w psychoterapię - ma Pani szansę na rozpoznanie emocjonalnych przyczyn i takie ich opracowanie, aby nie przechodziły w objawy. Pozdrawiam.

Najpierw powinna Pani udać się do kardiologa.
W przypadku braku zmian chorobowych proszę skierować się do psychologa.
Pozdrawiam.