Przyjęcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej a plamienie

W niedzielę przyjęłam ostanią tabletkę, normalnie okres zaczyna się w piątek, a dzisiaj czyli w poniedziałek wystąpiło krwawienie. Sama nie wiem co to było, czy okres czy plamienie. Martwię się, że może to jakaś choroba.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę nie przejmować się takim krwawieniem. Jeżeli było to zdarzenie jednorazowe/ epizod krwawienia nie ma powodów do obaw. O ile przyjmuje Pani tabletki regularnie ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana zarówno przed jak i po przerwie.