Przyjęcie trzech tabletek antykoncepcyjnych w ciągu jednej doby z powodu dolegliwości żołądkowo-jelitowych

Stosuje tabletki antykoncrpcyjne lesine od 1.5 roku. Po wzieciu ostatniej tabletki z blistra wystąpiła bardzo silna wodnista biegunka wzielam dodatkową tabletkę ale sytuacja się powtórzyła wiec wzięłam następna. W sumie przyjęłam 3 tabletki w jednej dobie. Ale mam wątpliwości czy która kolwiek się wchlonela bo od 4 dni mam poważne dolegliwości żołądkowo jelitowe. Czy w takim wypadku robić 7 dniowa przerwę normalnie? czy może skrócić ja o jeden dzień? czy stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Piotr Pilarski

Przerwę zrobić normalnie jednak do rozpoczęcia nowego blistra oraz skończenia biegunki sugeruję zabezpieczać się dodatkowo.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stosować dodatkową mechaniczną metodę antykoncepcji. Bez podania które są przyjmowane teraz tabletki nie można polecić odpowiedniego postępowanie. Postępowanie jest różne w zależności od tygodnia przyjmowania tabletek. Proponuję zapoznać się z ulotką lub udać się do lekarza gineckologa.