Przyjęłam tabletkę 6 godz. wcześniej, co teraz zrobić?

Co zrobić? Zamiast o 19:00 przyjęłam tabletkę o 13:00? To połowa trzeciego tygodnia przyjmowania tabletek. Mam teraz wziąć drugą o 19:00, czy przyjąć ją jutro około 15:00? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjęcie tabletki na kilka godzin przed właściwym czasem nie zmniejsza działania antykoncepcyjnego ani nie wywołuje działań niepożądanych. Ostatnie tabletki proszę stosować o stałej porze. Nie zmniejszy to skuteczności preparatu i nie rozchwieje gospodarki hormonalnej.

Pozdrawiam