Przywnękowo po obu stronach skąpe drobne zagęszczenia okołooskrzelowe

Witam i bardzo proszę o interpretację wyniku badania RTG płuc mojego dziecka: przywnękowo po obu stronach skąpe drobne zagęszczenia okołooskrzelowe. Wnęki nieposzerzone. Dziecko ma od 4-ech dni temperaturę rano i wieczorem ponad 39 stopni, lekko czerwone gardło, kaszlu i kataru nie ma. Pozdrawiam, Agnieszka B.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zagęszczenia okołooskrzelowe wskazują na infekcję dróg oddechowych. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który wdroży właściwe leczenie.