Pseudomonas fluorescens, pseudomonas stutzeri stwierdzony przy trądziku

Mam trądzik na całym ciele. Wymaz wykazał : pseudomonas fluorescens, pseudomonas stutzeri. Czytałem dużo o upośledzeniu odporności. Czy ta sytuacja może miec związek z AIDS i HIV? Doszedłem do takiego wniosku ponieważ trądzik jest naprawde uporczywy do tego mam jeszcze wysypke na brzuchu i mostku. Wiecznie chce mi się spać, śpie po 16 h nawet, jestem chudy... Czy te objawy mogą w pewnym sensie pokrywać się z HIV? Jakie badania wykonać?

Witam. Zakażenie tego rodzaju bakteriami nie jest typowe dla zakażenia wirusem HIV. Jeśli ma Pan wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zweryfikuje konieczność przeprowadzenia dokładnej diagnostyki.