Psychozy związane z nadużywaniem kokainy

Jeżeli osoba cierpiąca na psychozy związane z nadużywaniem kokainy nie jest ubezpieczona to ponosi koszty pobytu w szpitalu?Czy po wyleczeniu nie miałaby żalu że została tam wysłana przez rodzinę pod przymusem?Mam problem ze sobą a innym muszę pomagać...To już druga sytuacja gdzie muszę walczyć z czyimś nałogiem i ze złymi jego skutkami.Nie wiem co robić..Prywatne wizyty domowe psychiatry dużo mogą kosztować?

Witam,
teoretycznie istnieje możliwość, bezpłatnego leczenia także osób nieubezpieczonych, tych, którzy nie są ubezpieczeniu obowiązkowo i nie mają środków na ubezpieczenie dobrowolne, tutaj sprawa jest rozpatrywana indywidualnie przez burmistrza (wójta, prezydenta), w przypadku stanu nagłego taki wniosek powinien wpłynąć niezwłocznie po udzieleniu świadczenia - tak mówią przepisy. Sprawa jest dla mnie nie do końca jasna, rozumiem, że może dlatego że jest po prostu złożona. Pisze Pani także o swoich obawach jak osoba zareagowałaby na przymusową hospitalizację, rzeczywiście tutaj sprawa jest złożona. Być może warto zacząć od zastanowienia się czy jest rzeczywiście potrzebna, nie znam sprawy dokładnie i trudno jest mi ją osądzić.
Dlaczego uważa Pani, że potrzebne są wizyty domowe? Może można było by się nawet skonsultować z lekarzem w celu dokładniejszego wyjaśnienia sprawy. Niestety mam nieco zbyt mało informacji, żeby udzielić szczegółowych instrukcji.
Ogólnie najlepiej byłoby starać się namówić osobę o której Pani pisze do odwiedzenia psychiatry, może psychologa. Rozumiem, że problem dotyczy nałogu i objawów psychotycznych, nie wiem na ile są one nasilone, trwałe, czemu myśli Pani o wizytach domowych.
Jeśli stan jest nagły, być może warto zgłosić się do szpitala, a jeśli nie można także próbować konsultacji nawet w praktyce prywatnej, zapewne najlepiej gdyby udało się osobę o której Pani pisze namówić na taką wizytę. Wizyty u lekarzy psychiatrów nie są tak częste, wiec i ich koszty zapewne się rozłożą, być może lekarz będzie mógł dalej pokierować. Tutaj już decyzja należy do Pani. Choć zapewne jeśli chodzi o walkę z nałogiem pomocna będzie także pomoc psychoterapeuty. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się ze mną bezpośrednio (adres mail na stronie gabinetu). Pozdrawiam.