Punktowa bolesność w różnych częściach ciała

Witam, co mogą oznaczać punktowe bóle w różnych miejscach - nad ranem na wys. kręg. piersiowego punkt po lewej stronie kręgosłupa, kilka dni temu punkt pod lewym obojczykiem (ból rwący trwał przez kilka sek., ustępował i pojawiał się co kilka minut), wczoraj taki sam ból uda jakby w panewce biodrowej (podobny jak ból przy zastrzyku domiesniowym), a dziś to udo pobolewa przy chodzeniu. Mam do usunięcia znamię na plecach i obawiam się przerzutów czerniaka... A czy nerwica daje takie objawy?

Witam,
Najpierw należy wykonać pełną diagnostykę medyczną. Po wykluczeniu przyczyn natury biologicznej można rozważyć czy opisywane przez Panią objawy nie są nerwicowe. W stanie lekowym bardzo często pacjenci dokonują wnikliwej obserwacji własnego ciała w następstwie czego neutralne objawy traktują jak symptomy choroby. Nalezy jednak pamiętać, ze najpierw należy wykonać niezbędne badania wykluczające podłoze somatyczne.
Pozdrawiam