Pytanie dot. stopnia dojrzałości łożyska
Podczas badania usg stwierdzono u mnie 2 stopień wg Grannuma. Jestem obecnie w 23 tc. Czy to jakaś nieprawidłowość?
Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Drugi stopień dojrzałości nie jest sam w sobie nieprawidłowy dla tego wieku ciążowego. Należy jednak skorelować taki wynik z ilością wód płodowych (niepokojące byłoby małowodzie) oraz z parametrami przepływów w naczyniach (tętnicy pępowinowej i tętnicy środkowej mózgu płodu). Jeżeli te są w normie, to nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam serdecznie!