Pytanie dotyczące antybiotyków bakteriostatycznych

Pytanie dotyczy antybiotyków bakteriostatycznych(Doksycyklina). Leczę zakażenie bakteryjne, które rozsiewały migdałki. Migdałki usunięto, ale nie mogę wyleczyć do końca zakażenia.Trwa to 3 m-ce. Po tygodniu brania Doksycykliny zniknął stan podgorączkowy, ale nadal czuję się źle – jestem chora. Stąd moje pytanie, czy antybiotyk bakterioststyczny działa "wolniej", czy zniknięcie stanów podgorączkowych przemawia za tym antybiotykiem i ile czasu potrzebują tego typu leki, by były w pełni skuteczne?

Magdalena Mroczek

Antybiotyk powiniwn juz zadzialac. Prosze zglosic sie do lekarza, ktory jesli beda wskazania przepisze inny antybiotyk.