Rak płaskonabłonkowy rogowaciejący skóry w wyniku badania histopatologicznego

Witam po wycięciu małej zmiany na szyi dostałam wynik hist-pat - RAK PŁASKONABŁONKOWY ROGOWACIEJĄCY SKÓRY G1. Co to oznacza i czy mam udać się na kontrolę do Onkologa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rak ten wywodzi się on z nabłonka wielowarstwowego, płaskiego. Jest to nowotwór o dużej złośliwości i praktycznie jedynym skutecznym sposobem jego leczenia jest doszczętne usunięcie chirurgiczne. Konieczne jest pozostawanie pod opieką onkologa.