Rak przełyku z przerzutami do wątroby

czy da się usunąc raka przełyku z przerzutami do wątroby i naciekiem guzowatym od poziomu tętnic płucnych na długości ok.10cm z zajeciem tkanki tłuszczowej okołoprzełykowej? widoczne powiększone węzły chłonne w oknie aortalno-płucnym i przytchawicze drobne węzły chłonne przyaortalne. Liczne hypodensyjne niejednorodne powiększone węzły chłonne okolicy wpustu i , okołożołądkowe oraz w okolicy pnia trzewnego. W miąższu płucnym ognisko o charakterze mts 12mm.nieregularne pogrubienie opłucnej

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opis wskazuje na rozsiany proces nowotworowy. Najczęściej nie poddaje się operacji takich pacjentów, gdyż ich stan nie ulega klinicznej poprawie po zabiegu, a sama procedura nierzadko jest bardzo okaleczająca i niesie ze sobą istotne ryzyko powikłań.
Jednak obiektywną i rzetelną opinię dotyczącą leczenia pacjenta mogą podjąć wyłącznie lekarze pod opieką których znajduje się pacjent. Mają oni bowiem wgląd we wszystkie badania dodatkowe, mogą na bieżąco ocenić stan kliniczny pacjenta i znają historię przebiegu choroby.