Redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu u 18-latki

Witam , Mam 18 lat , ważę 73 kg przy wzroście 1.64 m . Najwięcej tkanki tłuszczowej mam na brzuchu , Od pewnego czasu staram się jej pozbyć , lecz bez efektów . Staram się ograniczać cukry i węglowodany , jednak nie zawsze udaje mi się utrzymać 'dyscyplinę' .Proszę o odpowiedź jak mogę sobie pomóc ? Jestem w ostatniej klasie liceum i nie mam zbyt wiele czasu dla siebie .

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie, Pani waga jest o 15kg za duża, proponuję podjąć postanowienie noworoczne - obok pomyślnie zaliczonych egzaminów maturalnych - redukcja tkanki tłuszczowej! W skutecznej kuracji odchudzającej nie wystarczy ograniczenie węglowodanów. Co z tłuszczami, regularnymi posiłkami, nawadnianiem organizmu, ćwiczeniami, właściwym rozmieszczeniu jakości posiłków w ciągu dnia?
Myślę, że nawet w ograniczonym czasie maturzysty znajdzie się raz w tygodniu/raz na 2 tygodnie chwila na spotkanie z dietetykiem, który właściwie Panią pokieruje.
Serdecznie pozdrawiam
Anna Porada