Rezonans magnetyczny kręgosłupa i zmiany pooperacyjne po implantacji stabilizatora międzytrzonowego

Proszę o interpretację wyniku rezonansu: BADANIE WYKAZUJE ZMIANY POOPERACYJNE,GŁÓWNIE W POSTACI STANU PO IMPLANTACJI STABILIZATORA MIĘDZYTRZONOWEGO L4/5 I STABILIZATORÓW PRZEZNASADOWYCH L4-L5 ORAZ W POSTACI BLIZNY WYPEŁNIAJĄCEJ PRAWOBOCZNY ZACHYŁEK KANAŁU KRĘGOWEGO NA WYS. L5/S1; BLIZNA TA OBEJMUJE I UCISKA KORZENIE PRAWEGO NERWU RDZENIOWEGO S1. NA POZIOMIE L5/S1 STWIERDZA SIĘ TENDENCJĘ DO ZEŚLIZGU TYLNEGO (wielkość przesunięcia wynosi 3.5mm) Z NASTĘPOWYM ZWĘŻENIEM OTWORÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność dość zaawansowanych zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym wynikających z przebytego zabiegu. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga.