RM głowy wysokopolowy po usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową

W 1995 roku usunięto mi pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową (nie wiem jaki mam założony klips) bardzo proszę o odpowiedz czy mogę robić badanie głowy rezonansem magnetycznym wysokopolowym .

Witam serdecznie,

Klips hemostatyczny po usunięciu pęcherzyka żółciowego jest przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania MRI (pot. rezonans magnetyczny), czyli decyduję lekarz zlecający badanie lub radiolog w Pracowni MRI. Badanie można wykonać po upływie 6 tygodniu od zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego.

Pozdrawiam.