Rokowanai przy guzie nerki
Witam. Mam Pytanie i zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi z Państwa strony. Na badaniu usg wyszło stwierdzono guz nerki. Jakie są rokowania? Jak wygląda dalsze życie po operacji? Czy jest zagrożenie dla życia po takiej operacji?

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Kamica nerkowa
Witam,
Za mało informacji - guz może być łagodny lub złosliwy ( decyduje wynik badania hist-pat, po operacji ) Ważna jest wielkość zmiany, ewentualne przerzuty i rodzaj guza.
Prosze skonsultować się z chirurgiem onkologicznym. W większości przypadków jest dobre rokowanie - ale zależy to od czynników wymienionych powyżej i dobrania odpowiedniej terapii przez onkologa.