Ropienie oczu u 6-tygodniowego niemowlaka

6 tygodniowy niemowlak ropieja oczka od 2 tyg życia, na poczatku krople gentamecyna przez 12 dni po odstawieniu stan oczek się pogorszył teraz podajemy krople biodacyne. Diagnoza jest taka ze następna czynność to przepychanie kanalików łzowych. Czy są inne metody których można wcześniej spróbować na ile niebezpieczna to metoda. Poprosze o wszekie informacje w temacie

być moze warto zrobić wymaz i posiew wydzieliny z oka, proszę też porozmawiać z pediatrą lub okulistą na temat masażu kanalików. Pozdrawiam