Ropne krostki na brodzie oraz bóle stawów po rozpoczęciu stosowania Nobaxin

Mam problem z ropnymi krostami na brodzie (głęboko w skórze, z niektorych sączy się ropna wydzielina) i kilka wyszło mi na czole. Stwierdzono- trądzik skupiony (mam 23 lata). Dostałam antybiotyk Nobaxin( przez 3 dni) po tygodniu dostałam ten sam antybiotyk- najpierw 3 dni pozniej raz w tygodniu przez 8 tygodni. Biore go 4 tydzien, bardzo bolą mnie stawy kolan i kostek stóp, nie wspomiałam o tym lekarzowi, myslalam ze przejdzie. Czy powinam to bagatelizowac? Moge mieć jakies powiklania dodatkowe?

Przy stosowaniu Nobaxinu (azytromycyna) mogą, choć rzadko, wystąpić bóle stawowe. W Pani przypadku najprawdopodobniej właśnie wystąpiły. Najlepiej zgłosić ten objaw swojemu lekarzowi, który zdecyduje wspólnie z Panią o kontynuacji bądź zmianie terapii.