Rotacja kręgów C wzdłuż osi długiej kręgosłupa
Witam. Mam 54 lata. Na RTG napisali mi - rotacja kręgów C wzdłuż osi długiej kręgosłupa.(co to właściwie oznacza i jakie mogą być tego konsekwencje?) Drobne zaostrzenia krawędzi trzonów C- wyraz niewielkiego stopnia zmian zwyrodnieniowych.Reszta w normie. Nie wygląda to chyba groźnie, ale miewam od kilku lat okropne bóle głowy -nie zdiagnozowane, co zrobić aby wreszcie normalnie funkcjonować ?

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty. Proponuję konsultację z rehabilitantem. Nie warto bagatelizować ewentualnych objawów. Opis sugeruje początki choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.