Rotawirusy i adenowirusy w kale u dziecka a kontynuowanie szczepienia

Czy szczepic na rotawirusy? Moj czteromiesieczny syn po pierwszej dawce szczepienia na rotawirusy mial zielone, brzydkopachnace i luzne stolce. Dalismy do zbadania kal i okazalo sie, ze sa rotawirusy i adenowirusy. Lekarz kazal podawac Enterol 250. Sytuacja sie unormowala. Nikt nam nie potrafi jednak odpowiedziec na pytanie czy podawac dziecku deuga dawke szczepiania. Prosze o szybka odpowiedz. Agnieszka

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli lekarz nie ocenił dolegliwości dziecka po szczepieniu jako reakcję nadwrażliwości na szczepienie, to nie ma przeciwwskazań do podania kolejnej dawki. W przeciwnym wypadku najpierw należy skonsultować się z pediatrą.