Róża na nodze bez gorączki

U mojego męża stwierdzono różę na nodze. Nie miał typowych objawów jak np. gorączka. Diagnozę postawiono na podstawie rumienia. Przez pierwsze 7 dni przyjmował augemntin, teraz przez kolejne 7 ma przyjmować penicylinę. Mimo leczenia, już prawie drugi tydzień rumień nadal się utrzymuje, noga dalej jest opuchnięta i obolała, samopoczucie też nadal nie najlepsze. Chciałam zapytać jak długo leczy się różę i czy to jest normalne żeby po tak długim czasie przyjmowania antybiotyków nie było poprawy?

Witam.
Poprawa powinna nastąpić szybko, w ciągu kilku dni.
Czy wzięto pod uwagę inne przyczyny np. zakrzepowe zapalenie żył? I czy wykonano test uciskowy USG lub USG-D naczyń żylnych kończyn dolnych, oznaczono D-dimery?
Jeśli jest jednostronny rumień, obrzęk kończyny dolnej, bez gorączki to moim zdaniem należy wykluczyć w pierwszej kolejności ŻChZZ.