Rozbudowana tylna część ciała Hoffy w kierunku jamy stawowej
W opisie rezonansu mam:: Nieco zwiększona ilość płynu w jamie stawowej. Obecny fałd przyśrodkowy, niepogrubiały. Rozbudowana tylna część ciała Hoffy w kierunku jamy stawowej, wpuklająca się do jamy stawowej na ok. 8mm od wewnętrznej powierzchni więzadła poprzecznego kolana. Co to oznacza? Jakie zaleca się formy leczenie w takich przypadkach? Kolano boleśnie blokuje się przy kucaniu, boli przy wysiłku fizycznym, wchodzeniu po schodach.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowna Pani,
Jeśli rezonans magnetyczny wskazuje na znacznie przerośnięte ciało tłuszczowe Hoffy, a Pani odczuwa blokowanie sie stawu kolanowego oraz ból, można podejrzewać konieczność wykonania artroskopii stawu kolanowego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu