Rozpoczęcie antykoncepcji doustnej trzeciego dnia okresu

Witam, Jestem wyczynowym sportowcem i w tym miesiącu postanowiłam rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w celu rozpoczęcia współżycia. Pierwszą tabletkę przyjęłam 3 dnia miesiączki tylko niestety w tym miesiącu moja miesiączka była bardzo skąpa i denerwuję się czy w ogóle jestem zabezpieczona przed ewentualną ciążą.Dlatego że tabletkę wzięłam 3 a nie 1 dnia okresu i dlatego że okres był bardzo skąpy. Czy powinnam mieć powody do obaw?

Fakt, iż miesiączka była skąpa, nie ma znaczenia. Jeśli przyjęła Pani pierwszą tabletkę 3 dnia miesiączki, ochrona antykoncepcyjna w tym cyklu jest obniżona. proponuję stosować dodatkową metodę antykoncepcji.