Rozszerzenie diety u 3,5-miesięcznego dziecka

Dzień dobry! Chciałabym wprowadzić mojej 3,5 miesięcznej córce karmionej wyłącznie piersią mleko sztuczne ale tylko na noc. Dziecko ma objawy alergii (szorstka skórka na kolanach i łokciach). Dodatkowo podczas badania krwi podwyższone W-EOS 0,75przy normie do 0,4 (sugestia lekarza ze to zaczatki skazy bialkowej). Bardzo proszę o sugestie i polecenie jakiejś mieszanki do dokarmiania. Z góry bardzo dziękuję

Milena Lubowicz

Z uwagi na ryzyko alergii proponuję wybrać mleka z oznaczeniem HA (hipoalergiczne), oczywiście ze względu na wiek dziecka z oznaczeniem 1- do 6. miesiąca życia. Niewykluczone, że to nie przyniesie efektu i konieczne będą hydrolizaty mleka- preparaty przeznaczone konkretnie dla dzieci ze skazą białkową. Jeżeli nadal będzie Pani karmić piersią proszę bezwzględnie pamiętać o swojej diecie.
Pozdrawiam